Montaż folii samochodowych


Montaż folii samochodowych
2009-12-07
Jednym ze sposobów na wyposażenie naszego samochodu w folie okienne jest wygranie ich w konkursie.

Decyzja o wzięciu udziału w konkursie musi być poprzedzona analizą o przydatności takiego akcesorium i kiedy już nabierzemy pewności, że dobrze będą nam służyły, wysyłamy smsa i czekamy na pomyślny obrót spraw.

Przeczytaj również:

 

 

Tak też się stało w przypadku Pana Jerzego Gajdy, który w konkursie organizowanym na łamach jednego z ogólnopolskich dzienników wygrał montaż folii samochodowych w firmie Warsfoll. Razem z żoną uznali, że folie korzystnie wpłyną na wygląd samochodu, a przy tym zabezpieczą wnętrze auta przed wzrokiem innych osób. Początkowo nie brakowało także rozterek, czy folie nie spowodują utraty gwarancji na pojazd i czy podczas montażu nie dojdzie do jego uszkodzenia bądź też zabrudzenia. Wątpliwości odnośnie gwarancji rozwiał dealer, zapewniając, że nie zostanie utracona, a wątpliwości odnośnie montażu rozwiali specjaliści z firmy Warsfoll, zapewniając, że nie zostawią po sobie żadnych nieestetycznych śladów.

Nadszedł moment wyboru odpowiednich folii. Do grafitowego VW Golfa V Tomasz Goleniowski z Warsfoll polecił folie Raycer 20+. Folie z linii Raycer+ pochłaniają do 72% energii słonecznej i nie dopuszczają 99% szkodliwego promieniowania UV. Cechą, która szczególnie wyróżnia linię Raycer+ jest zastosowanie do jej produkcji nanotechnologii pozwalającej wykluczyć z niej metale. Eliminuje to możliwość pojawienia się zakłócenia w pracy telefonów komórkowych lub GPS, które towarzyszą użytkownikom innych folii. Państwo Gajdowie zwrócili uwagę, że folie zapobiegają nadmiernemu ogrzewaniu się wnętrza samochodu oraz ograniczają oślepianie przez jadących z tyłu kierowców, co korzystnie wpływa na komfort podróżowania i bezpieczeństwo. Dodali, że atrakcyjna czerń folii wprowadza aurę tajemniczości. Z uznaniem wypowiadali się na temat sympatycznej obsługi i rzetelnej informacji, jaką uzyskali od pracowników Warsfoll.

Pozostało zostawić samochód w warsztacie, w którym rozpoczął się montaż folii na tylnych szybach VW Golfa. W tym miejscu warto przypomnieć, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów, folie samochodowe wolno montować za przednimi drzwiami w dowolnym stopniu przyciemnienia, natomiast szyby w przednich drzwiach można przyciemniać tylko w takim stopniu, by miały 70% przepuszczalności światła. Jeśli samochód jest wyposażony w szyby bezbarwne, można montować na nich folie o 70% stopniu przyciemnienia, jeśli jednak jest wyposażony w szyby fabrycznie przyciemnione, takiej możliwości już nie ma. Można zamontować bezbarwną folię antywłamaniową.

Montaż folii w VW Golfie trwał kilka godzin, po czym oczekującym na niego właścicielom pokazał swoje odmienione oblicze. W zgodnej opinii Państwa Gajdów, efekt przeszedł ich oczekiwania. Szyby wzmocnione folią na pewno nie ulegną rozkruszeniu w przypadku ich zbicia, ponieważ uderzenie w szybę zostanie zamortyzowane przez folię.

Montaż folii w specjalistycznym zakładzie jak Warsfoll jest korzystny z kilku względów. Po pierwsze ze względu na jakość wykonania, po drugie zaś, na względy prawne - konieczność otrzymania certyfikatu poświadczającego montaż folii okiennej. Warsfoll posiada swój unikalny numer homologacyjny, który występuje na otrzymanym zaświadczeniu o instalacji folii. Zatem warto przed wybraniem miejsca montażu sprawdzić, czy dany punkt zapewni nam odpowiednią jakość oraz czy posiada certyfikację Instytutu Szkła i Ceramiki z Krakowa. Więcej informacji na www.warsfoll.com.pl.



Nadesłał:

Kostrzewa PR A.M.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl